У будь-якій системі електричної теплої підлоги нагрівальний кабель є основою. Він може розміщуватися у певній послідовності на спеціальній сітці, перетворюючись таким чином на нагрівальний мат.
Або ж продаватися окремо, дозволяючи спланувати додатковий обігрів приміщення зі складним нестандартним плануванням.
Нагрівальний кабель має як переваги, так і недоліки. І з ними важливо ознайомитися перед тим, як придбати та встановити теплу підлогу.
Переваги та недоліки нагрівальних кабелів
У першу чергу давайте розберемо усі переваги, якими відрізняються нагрівальний кабель. Їх доволі багато:
- Універсальність. Таку електричну теплу підлогу можна встановлювати під різне підлогове покриття. А головне для різних кімнат. Вона дозволяє створити комфортний мікроклімат як у доволі теплих приміщеннях, наприклад спальні, вітальні, так і у холодних: ванна кімната, кухня, балкон тощо. Окрім того, саме нагрівальні кабелі часто встановлюються у нестандартних ситуаціях, наприклад під землею на відкритих майданчиках, на покрівлі, всередині трубопроводів тощо.
- Вигідна вартість. За рахунок відсутності спеціальної сітки нагрівальні кабелі коштують дешевше у порівнянні з матами і вважаються доступними для широкого кола покупців.
- Тривалий термін експлуатації за умов дотримання усіх правил під час встановлення системи.
- Широкий діапазон потужності. Ви можете обирати теплу підлогу як для додаткового обігріву кімнати, так і для основного.
З недоліків можна назвати хіба що складність у встановленні системи. На відміну від нагрівального мату, де уже запланований правильний крок між кожною полосою, кабель потрібно розміщувати вручну, дотримуючись усіх правил і техніки безпеки.
Окрім того, монтаж у стяжку доволі тривалий. Адже перед тим, як включити систему потрібно дочекатися, щоб шар бетону повністю застиг.
Як обрати нагрівальні кабелі
Оскільки нагрівальні кабелі у стяжку сьогодні представлені у широкому асортименті, вибір того чи іншого варіанту для багатьох покупців видається складним. Тут потрібно зважати на ряд критеріїв:
- Кількість жил – нагрівальні кабелі бувають одножильними або двожильними. Другий варіант вважається більш потужним, забезпечує швидше нагрівання підлогового покриття. Втім, звісно і коштує дорожчі за одножильні аналоги.
- Потужність. Залежить від того, під яке підлогове покриття ви встановлюєте систему. А також як сильно ви хочете прогріти приміщення. Для холодних кімнат або під керамічну плитку краще обирати нагрівальний кабель з потужністю понад 150 Вт/кв.м. А ось під ламінат можна вибрати і менш потужні моделі.
Головне проконсультуйтеся зі спеціалістами перед тим, як обирати електричну теплу підлогу. А також вивчіть усі характеристики нагрівальних кабелів, звіривши їх з вашими вимогами та побажаннями. |