Купити акумулятори для сонячних батарей – це означає забезпечити стабільну роботу автономної системи енергопостачання, яка не залежатиме від примх природи.
При цьому важливо врахувати, які характеристики будуть визначальними під час вибору типу акумулятора.
Літій залізо фосфатні акумулятори: оптимальне рішення для сонячної електростанції
Якщо проаналізувати режими роботи, в яких доведеться функціонувати акумуляторним батареям, що входять до складу фотоелектричної станції, можна виділити кілька найважливіших факторів:
- Велика кількість можливих циклів заряд/розряд – фактично кожну добу АКБ буде заряджатися в період інтенсивної сонячної активності та розряджатися в той час, коли генерації струму від сонячних панелей буде недостатньо, щоб забезпечити потреби споживача.
- Можливість глибокого розряду – сучасні житла досить енергомісткий, тому акумуляторна група повинна бути досить потужною. З одного боку, похмура погода може встановитись на тривалий період, і АКБ мають бути здатні запитувати споживача тривалий час. З іншого боку – не використовувати всю доступну місткість АКБ повністю буде дуже неефективно і потрібно придбати додаткові батареї. Тому чим більший відсоток заряду буде доступним, тим краще.
- Простота використання – акумулятор має бути максимально автономним і не вимагати частого обслуговування споживачем. Його принцип роботи можна описати дуже просто – встановив, під'єднав, забув.
Цим вимогам оптимально підходять літієві акумулятори, але сьогодні на ринку представлена велика кількість його видів, що відрізняються за своєю електрохімічною формулою. Якщо вибирати з різних типів літієвих батарей, то оптимальним варіантом для сонячної електростанції (як домашньої, так і промислової) стануть літій залізо фосфатні акумулятори (LiFePO4):
- Вони мають найбільше число допустимих циклів заряду/розряду в порівнянні з іншими типами літієвих батарей. Завдяки цьому вони мають більший термін експлуатації, наприклад, середній показник у літій іонних АКБ становить близько 4-5 років, у LiFePO4 - до 10 років. Варто зазначити, що наведені дані актуальні для моделей від провідних світових виробників та за умови дотримання умов експлуатації.
- Безпечні для людини та навколишнього середовища, в процесі експлуатації не виділяються будь-які шкідливі сполуки.
- Можуть використовуватися в широкому діапазоні температур, у тому числі мінусових (нижній поріг залежить від виробника, у деяких моделей він може досягати – 20 С). Це значно розширює можливості щодо місця встановлення акумуляторної групи, не обов'язково в опалювальному приміщенні.
- Забезпечує стабільну напругу навіть за дуже низького заряду.
Попри високу ціну, завдяки більшому терміну служби, літій залізо фосфатні акумулятори будуть економічно виправданим вибором для встановлення в складі сонячної електростанції. |